Start List: 2019 ITU World Triathlon Grand Final Lausanne | 35-39 Male AG
01 Sep, 2019 Lausanne, Switzerland
# First Name Last Name NOC
20566 Xavier Aubry SUI
20567 Samuel Buchli SUI
20568 David Corbaz SUI
20569 David Easton SUI
20570 Jurgen Leo Foley SUI
20571 Stefan Gerber SUI
20573 Lukas Müller SUI
20574 Gabriel Perez De La Sota SUI
20576 Vincent Rochat SUI
20577 Nicolas Schacher SUI
20578 Rafael Vilchez SUI
20580 Aaron Hebeler USA
20581 Justin Mckendry USA
20582 Todd Ricketts USA
20583 Demian Favio Kachuk ARG
20584 Christopher Evans AUS
20585 Ryan Key AUS
20586 Andrew Rolls AUS
20587 Bruno Larcher AUT
20588 Mathias Nesensohn AUT
20590 Andreas Tischler AUT
20591 Alexandre Cellier BEL
20592 Ken Eygenraam BEL
20593 Damien Suray BEL
20594 Cedric Vanden Bogaerde BEL
20595 Bernardo Beraldi BRA
20596 Daniel Inaba BRA
20597 Juliano Paiva Matos BRA
20598 Fábio Pinto BRA
20599 Martin J.a. Alberts CAN
20600 Yanick A Lajeunesse CAN
20601 Andres Felipe Arbelaez Ospina COL
20602 Pablo CedeÑo Selva CRC
20603 Kasper Boamah DEN
20604 Juan Fernando Baquero Chávez ECU
20605 Adrian Souto Souto ESP
20606 Marc Decatoire FRA
20607 Thomas Fabre FRA
20608 Aurelien Morin FRA
20609 Frédéric Thiebaud FRA
20610 Tim Buckley GBR
20611 James Cooper GBR
20612 Paul Edmonds GBR
20613 Haukur Heimisson GBR
20614 Justin Marshall GBR
20615 Benjamin Short GBR
20616 Chris Stanton GBR
20617 Geoff Twinning GBR
20618 Simon Whatson GBR
20619 Hendrik Becker GER
20620 Christian Dürr GER
20621 Tim Lam HKG
20622 Padraig Kelly IRL
20624 Kohei Hayashi JPN
20625 Takahiro Mishina JPN
20626 Taiichi Sugiyama JPN
20627 Rodrigo Gomez Cuentas MEX
20628 Tarsicio Hernandez Cervantes MEX
20629 Raul David Rodriguez Sansores MEX
20630 Morten Svihus NOR
20631 Nick Jessen NZL
20632 Adam John Wilson NZL
20633 Darren Ho SGP
20635 Marcelo Alves BRA
20637 Dominik Angioy SUI
20638 Mattia Bianchi SUI
20639 Manuel Callegari SUI
20640 David Courtois SUI
20641 Guy Florack SUI
20642 Mikael Gaudin SUI
20643 Benjamin Hügli SUI
20644 Michael Martin SUI
20645 Gabor Paiano SUI
20646 Vincent Pichard SUI
20647 Luca Re Cecconi SUI
20648 Adrien Scapaticci SUI
20649 Jérôme Spring SUI
20650 Olivier Vogt SUI
20651 Eric Daney USA
20653 Andrew Rayner USA
20655 Aaron Buchan AUS
20656 David Izzard AUS
20657 Philippe Lanoux AUS
20658 Daniel Sly AUS
20659 Stefan Leitner AUT
20660 Bernd Rauch AUT
20661 Thomas Spreitzer AUT
20662 Nikolaus Wihlidal AUT
20663 Julien Claret-Tournier BEL
20664 Thomas Peeters BEL
20666 Bert Vergote BEL
20667 Guilherme Gil Coutinho BRA
20668 José Alexandre Lemos BRA
20669 Cesar Miguel Momesso Dos Santos BRA
20670 Bruno Xavier De Lima BRA
20671 Timothy Collins CAN
20672 Guyaume Robert CAN
20673 Yeison Gomez COL
20674 Sergio Granados Rodriguez CRC
20675 Carlos Horacio Poggi Bolaños ECU
20676 Javier López García ESP
20677 Guillaume Blanchard FRA
20678 Franck Delattre FRA
20679 Dorian Larriere FRA
20680 Fabien Tarantola FRA
20681 Rahul Batra GBR
20682 Andrew Christopher GBR
20683 Christopher Davis GBR
20684 Daniel Gower GBR
20685 David Lewis GBR
20686 Ian Preston GBR
20687 James Souter GBR
20688 Matthew Stratford GBR
20689 Mark Weathersby GBR
20691 Thomas Berger GER
20692 Stefan Laubel GER
20693 Thomas Coombes IRL
20694 John Lenehan IRL
20695 Gianluca Guicciardi ITA
20696 Yuta Komano JPN
20697 Kiwamu Momii JPN
20699 Isaac Henares Duclos MEX
20700 Olmo David Lopez Hernandez MEX
20701 Torbjorn Grimeland NOR
20702 Nicholas Frankish NZL
20703 Albie Rothman NZL
20704 Andrew Fehrsen RSA
Program notes:

Technical delegate: Bex Stubbings/GBR. Head referee: Howard Vine/GBR. Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Loreen Barnett/CAN,Michael Kumli/SUI.
Distances: Swim 15000 m (1 lap), Bike 40 km (2 laps), Run 10 km (5.2 km + 4.8 km)
Water temperature 23º. Wetsuits not allowed.