Start List: 2019 ITU World Triathlon Grand Final Lausanne | 60-64 Male AG Sprint
31 Aug, 2019 Lausanne, Switzerland
# First Name Last Name NOC
10424 Werner Buri-Ritter SUI
10425 Remo Ribary SUI
10426 Michel Perroud SUI
10427 Alfi Caprez SUI
10428 Frantisek Bernath SVK
10429 Dag Ulehla SVK
10430 Eric Furfine USA
10431 Mark Hanlon USA
10432 Neal Mclaughlin USA
10433 Marc Mone USA
10434 Bill Baker USA
10435 Dave Furey USA
10437 Steven Wade USA
10438 Louis Almekinders USA
10439 James Aust USA
10440 Geoffrey Chandler USA
10441 Al Masterson USA
10442 Gerardo Corbato USA
10443 Jeffrey Schumann USA
10444 Bob Switzer USA
10445 Terry Loftus USA
10446 Eli Tepperberg USA
10447 Phil Brown AUS
10450 Dereck Daymond AUS
10451 Glen Gibson AUS
10452 Neale Pugh AUS
10453 Glenn Bailey AUS
10454 Richard Burnell AUS
10455 Robert Licciardo AUS
10456 Mike Tyler AUS
10457 Steven Hill AUS
10458 David McEwan AUS
10459 Eric Vickery AUS
10460 Michael Wilson AUS
10461 Bernard Stejskal AUT
10462 Rudolf Hummel AUT
10463 Alfred Fridrik AUT
10464 Rudolf Langer AUT
10465 Luc Godderis BEL
10466 Christian Lameir BEL
10467 Jean-Luc Lempereur BEL
10468 Walter Decombes BEL
10469 Cicero Mariano Filho BRA
10470 Jacques Gravel CAN
10471 John Koeman CAN
10472 Darrell Penner CAN
10473 Peter Thomson CAN
10474 Greg Woods CAN
10475 John Hutchings CAN
10476 Michael Mikelberg CAN
10477 Warren Slaght CAN
10478 David Uglow CAN
10479 Dwayne Gibbs CAN
10480 Geoff Stoddart COK
10482 Kai Hansen DEN
10483 Michel Darras FRA
10484 Michael Barnfield GBR
10485 William Davies GBR
10486 Chris Forde GBR
10487 Nicholas Gorrod GBR
10488 Robert Hutchinson GBR
10489 Martyn Lever GBR
10490 Gavin Sword GBR
10491 Derek Thomson GBR
10493 Duncan Thomas GBR
10494 Gary Walker GBR
10495 Steve Bunce GBR
10496 Simon Roger Elliot GBR
10497 Steve La Borde GBR
10498 Chris Phillips GBR
10499 Mike Morris GBR
10500 James Nowak GBR
10501 David Sutherland GBR
10502 Tim Woodman GBR
10504 Frank Bachinger GER
10505 Ralf Laermann GER
10506 Jens Krohn GER
10507 Gerhard Schlüter GER
10508 Michael Ryan IRL
10509 Stephen Mcshane IRL
10511 Gianfranco Coppa ITA
10512 Raffaele Buonocore ITA
10513 Hector Manuel Herrera ZermeÑo MEX
10514 Raul Ramirez Salazar MEX
10515 Jaime Fernando Leon Avila MEX
10516 Eduardo Francisco Borja Ruy Sanchez MEX
10517 Andreas Froese Valenta MEX
10518 Jose Luis Rojas Benitez MEX
10519 Gerard Van De Bovenkamp NED
10520 Malcolm Elley NZL
10521 Alan Mcintyre NZL
10522 Colin Sasse NZL
10523 Carl May RSA
10524 Jean Marais RSA
10525 Héctor Arturo Camacho Tovar COL
Program notes:

Technical delegate: Bex Stubbings/GBR. Head referee: Leslie Buchanan/CAN. Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Terry Sheldrake/NZL, Pascal Salamin/SUI
Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20 km (2 laps), Run 5 km (point to point)
Water temperature 22.4ºC Wetsuits not allowed.