Start List: 2019 ITU World Triathlon Grand Final Lausanne | 50-54 Female AG Sprint
31 Aug, 2019 Lausanne, Switzerland
# First Name Last Name NOC
11227 Chantal Dyble SUI
11228 Brigitte Mcmahon SUI
11229 Eugenia Nunez SUI
11230 Nicole Rickenbacher-Gribi SUI
11231 Sharon Byun USA
11232 Kristen Neimeth USA
11233 Karen Wood USA
11234 Darcy Ytterdahl USA
11235 Sybille Rex USA
11236 Barbara Feinstein USA
11237 Cortney Martin USA
11238 Michelle Mcclenahan USA
11239 Diane Calloway USA
11240 Kristelle Harrington USA
11241 Melissa Maloney USA
11242 Tara Sheetz USA
11244 Laura Swartz USA
11245 Connie Peterson USA
11246 Amy Quinlan USA
11247 Anthea Erasmus ZIM
11248 Samantha Dwyer AUS
11249 Michellie Jones AUS
11250 Jacqueline Richards AUS
11251 Lynda Rowan AUS
11252 Jo Whithear AUS
11253 Terri Gadsden-Brown AUS
11254 Elizabeth Bell AUS
11255 Margie Sneddon AUS
11256 Linda Stockwell AUS
11257 Tammy White AUS
11258 Ingrid Hobson AUS
11259 Susan Pace AUS
11260 Kelly Watts AUS
11261 Alexandra Sumper AUT
11262 Elke Schiebl Van Veen AUT
11263 Andrea Sutrich AUT
11264 Margit Teufelhart AUT
11265 Nadine Kempinaire BEL
11266 Janine Gregor CAN
11267 Anna Alexopoulos CAN
11268 Therese Gregorio CAN
11269 Vikki Livingston CAN
11270 Catherine Rose CAN
11271 Wendy Gnenz CAN
11272 Marie-Claude Leblond CAN
11273 Caroline Vallee CAN
11274 Anne Koch CAN
11275 Gisele Lajoie CAN
11276 Sharron Oakey CAN
11277 Ana Ximena Achury COL
11278 Ana Puello COL
11279 Cynthia Vega Soto CRC
11280 Clarisse Ducos FRA
11281 Valerie Ducatillion FRA
11282 Fay Barrington GBR
11283 Rachel Brown GBR
11284 Sandra Buckton GBR
11285 Tania Conway GBR
11286 Emma Fisher GBR
11287 Amanda Singleton GBR
11288 Alison Smith GBR
11290 Gabrielle Johnson GBR
11291 Claire Tinker GBR
11292 Stephanie Brooksbank GBR
11293 Philippa Davies GBR
11294 Jacqui Phillips GBR
11295 Carole Gibbs GBR
11296 Myka Heard GBR
11297 Maria Powell GBR
11298 Sara Northover GBR
11299 Tej Quine GBR
11300 Bettina Lange GER
11301 Karin Vester GER
11302 Nicole Best GER
11303 Marion Pyrlik GER
11304 Steffi Meyers GER
11305 Karen Watson IRL
11306 Eileen O'Sullivan IRL
11307 Orla Mc Andrew IRL
11308 Monica Hernandez Weber MEX
11309 Norma Alicia Ramirez Godinez MEX
11310 Jania Alva Vargas MEX
11311 Maria Del Rosario Roman Salazar MEX
11312 Lucia Patricia Garza Guerra MEX
11313 Ofelia Patiño Reyes MEX
11314 Gabriela Salazar Coria MEX
11316 Luz Del Carmen Calzada Ortega MEX
Program notes:

Technical delegate: Bex Stubbings/GBR. Head referee: Leslie Buchanan/CAN. Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Terry Sheldrake/NZL, Pascal Salamin/SUI
Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20 km (2 laps), Run 5 km (point to point)
Water temperature 22.4ºC Wetsuits not allowed.