Start List: 2019 ITU World Triathlon Grand Final Lausanne | 35-39 Female AG Sprint
31 Aug, 2019 Lausanne, Switzerland
# First Name Last Name NOC
10975 Sandrine Benz SUI
10976 Stéphanie Hess SUI
10977 Céline Dupuis-Brocard SUI
10978 Charlotte Holst SUI
10979 Stéphanie Berger SUI
10980 Adeline Kratzer SUI
10981 Jana Skanderova SVK
10982 Çiğdem Teker TUR
10983 Anna Bondow USA
10984 Lindsay Delorme-Haqq USA
10985 Alicia Fabiani USA
10986 Megan Spence USA
10987 Kim Grimes USA
10988 Kelly Lefler USA
10989 Michelle Christine USA
10990 Allison Lehnen USA
10991 Michelle Cabrera USA
10992 Caitlin Mcneil USA
10993 Virginie Meyers USA
10994 Anna Muench USA
10995 Nikki Scarpitti USA
10996 Christeen Hodge USA
10997 Melissa Langworthy USA
10998 Yelena Maloney USA
10999 Erin Pettyjohn USA
11000 Rebecca Weiman USA
11001 Miriam Orr AUS
11002 Stephanie Albert AUS
11003 Katie Magee AUS
11004 Belinda Alcock AUS
11005 Rebecca Varney AUS
11006 Kelly Watson AUS
11007 Petra Hell AUT
11008 Melanie Gschwandtner AUT
11009 Barbara Kiener AUT
11010 Michaela Wolf AUT
11011 Kim Decombes BEL
11012 Flavia Beatriz Belini BRA
11013 Paula Rovani BRA
11014 Jennifer Bushell CAN
11015 Andrea Opyr CAN
11016 Lolita Azofeifa Retana CRC
11017 Laura Gonzalez Salas CRC
11018 Roxana Rocky Papin Islas-Garcia FRA
11019 Melanie Knight FRA
11020 Rebecca Hayward GBR
11021 Angela Wray GBR
11022 Katharine Cox GBR
11023 Katherine Kabala GBR
11024 Sarah Attwood GBR
11025 Lyndsey Blair GBR
11026 Laura Nower GBR
11027 Kerry Archer GBR
11028 Tanya Patient GBR
11029 Nicola Timmins GBR
11030 Nicole Ensminger GER
11031 Ines Grützmann GER
11032 Kaori Ogura JPN
11033 Thatianne Campos Pereira MEX
11034 Aline Gonzalez Speranza MEX
11035 Mariana Gutierrez Palma MEX
11036 Nunzia Lucila Rojo De La Vega Piccolo MEX
11037 Fatima Gabriela Montes Padilla MEX
11038 Rosa Melissa Riojas Espinosa MEX
11039 Elva Paulina Villanueva Soto MEX
11040 Karla Alejandra Arias Rivera MEX
11041 Pamela Alejandra Avila Carbajal MEX
11042 Myrna Morales Marquez MEX
11043 Gabriela Eilen Montero Garcia MEX
11044 Sandra Middel NED
11045 Jorinde Van Der Laan NED
11046 Elisabeth Grov NOR
11047 Liv Anita Mikkelborg NOR
11048 Telani Grobler RSA
Program notes:

Technical delegate: Bex Stubbings/GBR. Head referee: Leslie Buchanan/CAN. Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Terry Sheldrake/NZL, Pascal Salamin/SUI
Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20 km (2 laps), Run 5 km (point to point)
Water temperature 22.4ºC Wetsuits not allowed.