Start List: 2019 ITU World Triathlon Grand Final Lausanne | 30-34 Female AG Sprint
31 Aug, 2019 Lausanne, Switzerland
# First Name Last Name NOC
10898 Natalie Lamiri SUI
10899 Diane Sadik SUI
10900 Sarah Straub SUI
10901 Steffi Duss-Schärer SUI
10902 Desirée Wagner SUI
10903 Falon Doutrich USA
10904 Autumn Reinbold USA
10905 April N Harper USA
10906 Tara Scieszinski USA
10907 Marie Streich USA
10908 Kaitlin Switzer USA
10909 Ashley Benson USA
10910 Jennifer El Aile USA
10911 Heather Davidson USA
10912 Emily Gage USA
10913 Cristin Mcdermott USA
10914 Anna Murton AUS
10915 Eliza Silverwood AUS
10916 Amy Fruin AUS
10917 Penelope Nevill AUS
10918 Michelle Carranza AUS
10919 Sarah Wheeler AUS
10920 Jasmin Exner-Fasching AUT
10921 Marisa Leitner AUT
10922 Stephanie Lynton-Evans AUT
10923 Sabine Treffner AUT
10924 Jacqueline Daniel AUT
10925 Eugénie Gilis BEL
10926 Véronique Waelkens BEL
10927 Tamires Pereira BRA
10928 Camila Bragion BRA
10929 Rafaella Lins BRA
10930 Patricia Ariss CAN
10931 Evelyne Cardinal CAN
10932 Emma O'Shea CAN
10933 Sarah Hopkins CAN
10934 Maria Paula Estela COL
10935 Diana Yised Rodríguez Quintero COL
10936 Estefanía Paola Tigrero Hermenejildo ECU
10937 Floriane Jeannin FRA
10938 Frere Buckland GBR
10939 Lucy Crookston GBR
10940 Connie Turner GBR
10941 Lauren Turvey GBR
10942 Gemma Hathaway GBR
10943 Alice Tourell North GBR
10944 Hayley Breathwick GBR
10945 Lucy Burn GBR
10946 Rebecca Pierce GBR
10947 Clare Apps GBR
10948 Rebecca Goodwin GBR
10949 Jennifer Pybis GBR
10950 Samantha Godden GBR
10951 Amy Pressland GBR
10952 Joanne Ritson GBR
10953 Anneli Thomson GBR
10954 Najlaa Aljrewi KUW
10955 Nada Aljrewi KUW
10956 Tania Zaragoza Cano MEX
10957 Laila Sofia Ehrenbolger MEX
10958 Maria Esther Gutierrez Ramirez MEX
10959 Monserrat Morales Lopez MEX
10960 Claudia Iveth Parga Ruiz MEX
10961 Mariana Silva Paredes MEX
10962 Christina Draijer NED
10963 Andrea Stranna NOR
10964 Janne Bjørnsen NOR
10965 Sinead Ennis NZL
10966 Susan O'Brien NZL
10967 Sarah Ward NZL
10968 Fallon Finlayson RSA
Program notes:

Technical delegate: Bex Stubbings/GBR. Head referee: Leslie Buchanan/CAN. Competition Jury: Bex Stubbings/GBR, Terry Sheldrake/NZL, Pascal Salamin/SUI
Distances: Swim 750 m (1 lap), Bike 20 km (2 laps), Run 5 km (point to point)
Water temperature 22.4ºC Wetsuits not allowed.