Start List: 2016 Tabor ETU Triathlon Junior European Cup | Junior Women
31 Jul, 2016 Tabor, Czech Republic
Start Num# | First Name | Last Name | YOB | CountryNOC |
---|---|---|---|---|
101 | Eva | Skaza | 1997 | SLO |
102 | Therese | Feuersinger | 1998 | AUT |
103 | Flóra | Bicsák | 1997 | HUN |
104 | Simona | Simunkova | 1997 | CZE |
105 | Lucie | Obermannova | 1998 | CZE |
106 | Dorka | Putnóczki | 1999 | HUN |
107 | Lina | Völker | 1998 | GER |
108 | Anne | Struijk | 1999 | AUT |
109 | Dorottya | Petrov | 1999 | HUN |
110 | Laura | Swannet | 1999 | BEL |
111 | Tünde | Bukovszki | 2000 | HUN |
112 | Kiara | Lenaertz | 1998 | BEL |
114 | Marije | Dankelman | 1997 | NED |
115 | Lone | Meertens | 1998 | BEL |
116 | Michelle | Braun | 1998 | GER |
117 | Tjasa | Vrtacic | 2000 | SLO |
118 | Lena | Neuburg | 1999 | GER |
119 | Ilka | Jakab | 1998 | HUN |
120 | Eliska | Zelena | 1998 | CZE |
121 | Lili | Mátyus | 1999 | HUN |
122 | Femke | Kiekens | 1999 | BEL |
123 | Theresa | Neukam | 2000 | GER |
124 | Dóra | Fuchs | 1997 | HUN |
125 | Jasmin | Weber | 1998 | SUI |
126 | Zaneta | Bajerova | 1997 | CZE |
127 | Mathilde | Serodon | 1999 | FRA |
128 | Yaheli | Rochell | 1999 | ISR |
129 | Sára | Szegedi | 1998 | HUN |
130 | Hannah | Hanusch | 1997 | AUT |
131 | Rotem | Green | 1999 | ISR |
132 | Juliette | Mahe | 2000 | FRA |
133 | Katja | Moser | 1997 | SUI |
134 | Mary | Hodgson | 1997 | GBR |
135 | Pavla | Kmonickova | 2000 | CZE |
136 | Sophie | Rohr | 2000 | GER |
137 | Iveta | Tothova | 1997 | SVK |
138 | Anna | Heidrichova | 1999 | CZE |
139 | Natalie | Belinova | 2000 | CZE |
140 | Pia | Hehenwarter | 1998 | AUT |
141 | Laia | Riudavets Victory | 1999 | ESP |
142 | Pia | Totschnig | 2000 | AUT |
143 | Paula Maria | Oliver Vives | 2000 | ESP |
144 | Szabina | Laczkó | 1999 | HUN |
145 | Chayenne | Poorts | 1998 | NED |
146 | Tania | Bodin Baysset | 2000 | FRA |
147 | Rozina Luca | Laczkó | 2000 | HUN |
148 | Bianca | Bogen | 1998 | GER |
149 | Charlotte | Lasne | 2000 | FRA |
150 | Alzbeta | Hruskova | 2000 | CZE |
151 | Julia | Bauböck | 1999 | AUT |
152 | Capucine | Gourdon | 1998 | FRA |
153 | Petra | Machalkova | 2000 | SVK |
154 | Hagar | Cohen Kalif | 2000 | ISR |
155 | Cecile | Lejeune | 1998 | FRA |
156 | Magdalena | Früh | 2000 | AUT |
Program notes:
Technical Delegate: Walter Dudas/AUT. Race Referee: Radana/CZE. Competition Jury: Walter Dudas/AUT, Lenka Kovarova/CZE Karel Hotovy/CZE. Distances: Swim 750 m (1 lap) Bike 20 km (2 laps) Run 4.98 km (3 laps). Water temperature 23.6ºC. Air Temperature 26.4ºC. Wetsuits not allowed.