Start List: 2016 Tabor ETU Triathlon Junior European Cup | Junior Men
31 Jul, 2016 Tabor, Czech Republic
Start Num# | First Name | Last Name | YOB | CountryNOC |
---|---|---|---|---|
1 | Oscar | Coggins | 1999 | HKG |
2 | Eduardo | Londoño Naranjo | 1997 | COL |
3 | Bence | Lehmann | 1997 | HUN |
4 | Maxime | Fluri | 1999 | SUI |
5 | Matevž | Planko | 1998 | SLO |
6 | Lukas | Gstaltner | 1998 | AUT |
7 | Gergő | Soós | 1999 | HUN |
8 | Attila | Arany | 1998 | HUN |
9 | Lars | Holenweger | 1998 | SUI |
10 | Botond | Karai | 1998 | HUN |
11 | Thibaud | Decurnex | 1998 | SUI |
12 | Philip | Pertl | 1998 | AUT |
14 | Simon | Westermann | 1998 | SUI |
15 | Jonas | Osterholt | 2000 | GER |
16 | Ondrej | Olsar | 1997 | CZE |
17 | Alexis | Kardes | 1997 | FRA |
18 | Frederic | Funk | 1997 | GER |
19 | Fabian | Kraft | 1999 | GER |
21 | Gwenael | Millot | 1997 | FRA |
22 | Felix | Studer | 1998 | SUI |
23 | András | Kanyik | 2000 | HUN |
24 | Antonin | Salamin | 1998 | SUI |
25 | Velizar | Velizarov | 1999 | BUL |
26 | Leon | Pauger | 1998 | AUT |
27 | Klemen | Bojanc | 1998 | SLO |
28 | Csongor | Lehmann | 1999 | HUN |
29 | Paul | Weindl | 1999 | GER |
30 | Florian | Müller | 1998 | SUI |
31 | Michal | Simecek | 1997 | CZE |
32 | Simon | Folens | 1999 | BEL |
33 | Joris | Basslé | 1999 | BEL |
34 | Zsombor | Dévay | 2000 | HUN |
35 | Tomas | Kriz | 2000 | CZE |
36 | Lionel | Sauser | 1997 | SUI |
37 | Máté | Jankov | 2000 | HUN |
38 | Lukas | Kollegger | 1997 | AUT |
39 | András | Antal | 2000 | HUN |
40 | Hugo | Faure | 1999 | FRA |
41 | Jeremy | Wachter | 1998 | FRA |
42 | Tomas | Tolkunov | 1998 | SVK |
43 | Ran | Gil | 2000 | ISR |
44 | Samuel | Simonides | 1998 | SVK |
46 | Axel | Hamon | 2000 | FRA |
47 | Wendelin | Wimmer | 2000 | AUT |
48 | Josef | Jurica | 1998 | CZE |
49 | Tuur | Lemmens | 1997 | BEL |
50 | Tomas | Plojhar | 1998 | CZE |
51 | Finn | Timmermans | 1998 | NED |
52 | Gabriel | Allgayer | 1998 | GER |
53 | Matyas | Pospisil | 2000 | CZE |
54 | Tomas | Zikmund | 1999 | CZE |
55 | Roey | Pais | 1999 | ISR |
56 | Matej | Spiriak | 1998 | SVK |
57 | Jarno | Cuypers | 1999 | BEL |
58 | Josselin | Cremieux-Trives | 2000 | FRA |
59 | Joshua | Greenspon | 1998 | ISR |
60 | Stepan | Zahradnik | 1997 | CZE |
61 | Tim | Hellwig | 1999 | GER |
62 | Simon | Henseleit | 2000 | GER |
63 | Martin | Semerad | 1999 | CZE |
64 | Jakob | Fink | 2000 | AUT |
65 | Matus | Kozlovsky | 1998 | SVK |
66 | Julian | Sackmann | 1997 | SUI |
67 | Jan | Trutna | 1999 | CZE |
68 | Domen | Obreza | 1999 | SLO |
69 | Amit | Zevi | 2000 | ISR |
70 | Ziga | Podbevsek | 1997 | SLO |
71 | Pim | Lebouille | 1997 | NED |
72 | Nikita | Kalinin | 1998 | AIN |
73 | Krilan | Le Bihan | 1998 | FRA |
74 | Dries | Matthys | 1997 | BEL |
75 | Ákos | Fróna | 1998 | HUN |
76 | Stan | Vandendriessche | 1998 | BEL |
77 | Felix | Schwarz | 1999 | GER |
78 | Elias | Biesemans | 2000 | BEL |
Program notes:
Technical Delegate: Walter Dudas/AUT. Race Referee: Radana/CZE. Competition Jury: Walter Dudas/AUT, Lenka Kovarova/CZE Karel Hotovy/CZE. Distances: Swim 750 m (1 lap) Bike 20 km (2 laps) Run 4.98 km (3 laps). Water temperature 23.6ºC. Air Temperature 26.4ºC. Wetsuits not allowed.